BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges zárás Európában

Pozitív kezdésből zárásra veszteségbe fordultak a főbb európai értékpapírpiacok csütörtökön - írja az MTI.

2019. július 25. csütörtök, 18:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az európai kereskedési idő végén a páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,41 és 0,39 százalék veszteséget mutattak, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,50 százalékkal alacsonyabban fejezte be a kereskedést.

Londonban a még nem hivatalos záróadatok szerint az FTSE-100 index 0,02 százalékkal csökkent, a frankfurti DAX index 1,10 százalékkal, a CAC-40 index Párizsban 0,34 százalékkal alacsonyabban végzett. Madridban 0,40 százalékkal, Milánóban 0,59 százalékkal gyengült csütörtökön a tőzsdeindex.

Az olaj ára az amerikai nyersolajkészletek múlt heti csökkenését mutató adatok miatt emelkedett csütörtökön. Az európai kereskedési idő végén a WTI ára 1,20 százalékkal hordónként 56,55 dollárral, a Brent ára 1,12 százalékkal 63,89 dollárral állt magasabba a globális kereskedelemben.

Az euró árfolyama erősödött, miután Mario Draghi az EKB elnöke az euróövezeti recesszió kockázatának az enyhüléséről nyilatkozott az euróövezeti jegybank kamattartó döntésének indoklásában.

Az eurót 0,16 százalékkal jegyzik erősebben 1,1158 dolláron, az arany ára 0,38 százalékkal unciánként 1418,15 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet