BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nasdaqhoz hasonló tőzsde nyílik Sanghajban

Július 22-én indul a kereskedés az amerikai Nasdaqhoz hasonló kínai tőzsdén - írja az MTI.

2019. július 7. vasárnap, 17:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hszi Csin-ping kínai államfő tavaly novemberben jelentette be, hogy a New York-i Nasdaq mintájára Sanghajban új tőzsdei platformot hoznak létre a technológiai vállalatok számára.

A sanghaji tőzsde közleménye szerint kezdetben 25 cég részvényeivel kereskednek.

Pekingi remények szerint a kínai Nasdaq felállítása hozzájárul ahhoz, hogy a kínai cégek elsődleges részvénykibocsátása (IPO) ne New Yorkban vagy éppen Hongkongban legyen. Jelenleg a nagy kínai internetes óriásvállalatok közül az Alibaba és a Baidu papírjai évek óta a Wall Streeten forognak, míg a Tencent a hongkongi tőzsdét választotta.

A sanghaji tőzsde adatai szerint már mintegy száz cég jelezte, hogy a korábbi terveivel ellentétben nem Hongkongban, hanem az új sanghaji börzén vezetné be részvényeit.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet