BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó nap volt a budapesti tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 449,57 pontos, 1,11 százalékos emelkedéssel, 40 916,42 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma az átlagosnál magasabb, 14,6 milliárd forint volt. A vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest, az OTP teljesített a legjobban - írja az MTI.

2019. május 29. szerda, 18:01

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi piacokon az amerikai-kínai kereskedelmi feszültség kiéleződése miatt rossz volt a hangulat, a magyar piac azonban szembe menve ezzel, erősödött - mondta Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője. A Richterrel kapcsolatban megjegyezte, hogy a gyógyszerpapír délelőtt erősen kezdte a napot, de végül előző napi záróárához közeli szintre korrigált vissza.

A Mol 6 forinttal, 0,18 százalékkal 3244 forintra gyengült, 2,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 320 forinttal, 2,68 százalékkal 12 240 forintra erősödtek, forgalmuk 8,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,47 százalékkal 413 forintra nőtt, forgalma 334,5 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 10 forinttal, 0,19 százalékkal 5240 forintra emelkedett, forgalmuk 2,3 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4233,06 ponton zárt szerdán, ez 21,72 pontos, 0,52 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet