BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

1,2 százalékos pluszban áll a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a stagnáló nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig - írja az MTI.

2019. május 29. szerda, 14:55

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX 14.30 órakor 40 957,89 ponton állt, ami a keddi záró értékéhez és a szerdai nyitáshoz képest egyaránt 491,04 pontos, 1,21 százalékos emelkedés.

A részvénypiac forgalma fél háromig 8,9 milliárd forint volt, valamennyi vezető részvény erősödött az előző napi záráshoz képest.

A Mol 8 forinttal, 0,25 százalékkal 3258 forintra erősödött, 982,2 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 270 forinttal, 2,27 százalékkal 12 190 forintra nőtt, forgalmuk 6,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,23 százalékkal 412 forintra emelkedett, forgalma 199,8 millió forint volt.

A Richter papírok ára 55 forinttal, 1,05 százalékkal 5285 forintra nőtt, forgalmuk 1,3 milliárd forintot ért el.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet