BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Telekom volt a nap vesztese

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 174,13 pontos, 0,43 százalékos csökkenéssel, 40 010,72 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 10,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2019. május 23. csütörtök, 18:47

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemzetközi szinten az amerikai-kínai kereskedelmi háború miatti félelmek dominálnak, a konfliktus elhúzódására készülnek a piaci szereplők. Emiatt profitrealizálás látszik az amerikai és az európai piacokon is. A kedvezőtlen nemzetközi hangulat hatására a szerdai "felpattanás" után a magyar részvényindex is gyengült, a vezető papírok közül a Magyar Telekom volt a nap vesztese - mondta Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.

A Mol árfolyama 26 forinttal, 0,81 százalékkal 3182 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,33 százalékkal 12 160 forintra mérséklődött, forgalmuk 5,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,43 százalékkal 414 forintra esett, forgalma 464,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,20 százalékkal 5070 forintra erősödött, a részvények forgalma 619,4 millió forintot ért el.

A BUMIX 4183,19 ponton zárt csütörtökön, ez 13,96 pontos, 0,33 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet