BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapest nem tudta követni Európát

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,1 százalékos csökkenéssel, 40 084,64 ponton zárt kedden - írja az MTI.

2019. május 14. kedd, 18:08

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma az átlagosnál magasabb, 21,7 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, a hétfői - az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktus miatti - komoly eladási hullámot követően kedden visszapattantak a nemzetközi piacok, mind az európai, mind az amerikai részvényindexek pozitív tartományban vannak, a BÉT azonban ezt nem tudta lekövetni.

A legjobban a Magyar Telekom gyengült, amely 24 forinttal hétfői záróára alatt zárt. Ez azonban csak technikai jellegű esés, oka az, hogy a társaság részvényei kedden már a 25 forintos osztalékszelvény nélkül forogtak - mutatott rá az elemző.

Az OTP is gyengélkedik, 12 ezer forint környékére esett az árfolyama, ez a szint esetleg támaszt nyújthat neki. A legjobb teljesítményt a Mol nyújtotta a nagy papírok közül, amely a pénteki visszapattanást követően most is emelkedni tudott - fejtette ki.

A Mol 54 forinttal, 1,73 százalékkal 3182 forintra erősödött, 4,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 400 forinttal, 3,21 százalékkal 12 050 forintra csökkent, forgalmuk 12,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 24 forinttal, 5,29 százalékkal 430 forintra esett, forgalma 558 millió forint volt.

A Richter-papírok 95 forinttal, 1,82 százalékkal 5125 forintra gyengültek, forgalmuk 4,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4230,91 ponton zárt kedden, ez 18,41 pontos, 0,43 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet