BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengült a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 530,36 pontos, 1,29 százalékos csökkenéssel, 40 537,85 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 10,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest.

2019. május 13. hétfő, 17:36

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter 4,04 százalékos gyengülése húzta le a BUX-ot. A gyógyszergyártó részvényeinél a pénteken megjelent első negyedéves gyorsjelentés óta eladói nyomás uralkodik, ez a tendencia folytatódott hétfőn is - mondta Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője.

A Mol 14 forinttal, 0,45 százalékkal 3128 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 180 forinttal, 1,43 százalékkal 12 450 forintra csökkent, forgalmuk 4,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,22 százalékkal 454 forintra esett, forgalma 528,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 220 forinttal, 4,04 százalékkal 5220 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4249,32 ponton zárt hétfőn, ez 17,21 pontos, 0,40 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet