BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengült a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 142,87 pontos, 0,35 százalékos csökkenéssel, 41 207,46 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2019. május 9. csütörtök, 17:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egész napot az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos feszültségek határozták meg. Csütörtökön kétnapos egyeztetés kezdődik két fél között, amelynek a vége egy pénteki amerikai vámemelés is lehet, az elemző szerint alapvetően ez határozta meg a hangulatot - mondta Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.

A piaci szereplők "fedezékbe vonultak", jelentős mínuszok rajzolódnak ki mind az európai, mind az amerikai piacokon. Ennek a hatása tükröződik a BÉT-en is, ahol egyetlen nagy papír, a Richter tudott érdemi erőt mutatni, a többi mind gyengélkedett.

A Mol árfolyama 38 forinttal, 1,23 százalékkal 3056 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 30 forinttal, 0,24 százalékkal 12 450 forintra esett, forgalmuk 6,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 6 forinttal, 1,30 százalékkal 454 forintra gyengült, forgalma 195,2 millió forint volt.

A Richter-papírok 60 forinttal, 1,04 százalékkal 5815 forintra erősödtek, forgalmuk 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4267,24 ponton zárt csütörtökön, ez 32,45 pontos, 0,75 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet