BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napot zárt a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 265,76 pontos, 0,65 százalékos emelkedéssel, 41 350,33 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 12,6 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2019. május 8. szerda, 18:16

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Stabil a magyar részvénypiac, minimális emelkedés vagy inkább stagnálás látható. Vevők jöttek viszont a Richterre, amelynek árfolyama majdnem 2,5 százalékkal emelkedett, valamint az OTP és a Mol is megtalálta alacsonyabb árszinteken a vevőit. A nemzetközi hangulat fényében kifejezetten jó napot zárt a magyar tőzsde - mondta Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője.

A Mol ára 2 forinttal, 0,06 százalékkal 3094 forintra csökkent, 3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 20 forinttal, 0,16 százalékkal 12 480 forintra erősödtek, forgalmuk 6,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom ára 4 forinttal, 0,88 százalékkal 460 forintra nőtt, forgalma 254,1 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 2,49 százalékkal 5755 forintra emelkedett, forgalmuk 1,3 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4299,69 ponton zárt szerdán, ez 12,95 pontos, 0,30 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet