A vegyes ázsiai kereskedést követően az európai piacok sem mutattak érdemi irányt, vegyes kép jellemzi őket. A magyar tőzsde relatíve felülteljesítő volt, az emelkedés hajtóereje a Mol, illetve a Richter volt. Az amerikai piacok is visszafogott iránykereséssel kezdték a napot, a várakozásokat meghaladó vállalati jelentéseket követően azonban pozitívabb a hangulat, mint globálisan, illetve az öreg kontinensen, kevesebb mint 1 százalékkal vannak a legutóbbi csúcsok alatt - mondta Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.
A Mol 70 forinttal, 2,11 százalékkal 3380 forintra - éves csúcsára - erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,15 százalékkal 12 980 forintra csökkent, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,22 százalékkal 462 forintra gyengült, forgalma 184,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 145 forinttal, 2,54 százalékkal 5845 forintra nőtt, forgalmuk 1,6 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 4390,10 ponton zárt kedden, ez 15,57 pontos, 0,35 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
