BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zártak a nyugat-európai piacok

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2019. április 16. kedd, 19:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE100 index 0,44 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,67 százalékos plusszal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,36 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,37 százalékos plusszal zárta a kereskedést.

Kedden kedvező vállalati eredmények adtak lendületet az árfolyamok emelkedésének. Javított a piaci hangulaton, hogy a vártnál nagyobb mértékben, egy éve a legmagasabb értékre emelkedett a gazdasági hangulatindex Németországban és az euróövezetben is a mannheimi ZEW gazdaságkutató intézet kedden közzétett kimutatása szerint.

A nagyvállalatok között a nap egyik nyertese csaknem 10,2 százalékos plusszal a német Zalando részvénye volt, miután az internetes áruházat üzemeltető vállalat negyedéves eredményei megnyugtatóak voltak a befektetők számára. Ágazati szinten a keddi kereskedés fő nyertese a kiskereskedelem volt.

Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,18 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,11 százalék pluszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,36 százalék emelkedést jelzett.

Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 13 cent (0,18 százalék) plusszal, 71,31 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 1,10 százalékkal, 14,25 dollárral 1277,05 dollárra csökkent. A nemesfém ára kedden idei mélypontjára esett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1286 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1300 dollár után.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet