BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyesen indult a nap New Yorkban

Emelkedtek az indexek a nyitásban szerdán a New York-i tőzsdéken, de nem sokkal a kezdés után a Dow Jones indexe veszteségbe süllyedt.

2019. április 3. szerda, 16:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Dow Jones (DJIA) indexe 0,20 százalékkal, az S&P 500 0,38 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,62 százalékkal ment föl a kereskedés első perceiben, de nem sokkal a nyitást követően vegyessé vált a kép. Közép-európai idő szerint délután négy óra körül a Dow már 0,1 százalékos mínuszban járt, míg az S&P 500 nyeresége 0,2, a Nasdaqé pedig 0,5 százalékos pluszra mérséklődött.

Az olaj ára tovább emelkedett. Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónként (159 liter) ára 10 centtel (0,15 százalékkal) 62,68 dollárra drágult. A globális referenciaminőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 20 centtel (0,29 százalékkal) 69,57 dollárra emelkedett - írja az MTI.

A dollár gyengült. Az euró kora délután 1,1231 dolláron forgott a reggeli 1,1223 dollárral szemben.

Az aranyat unciánként (31,104 gramm) 1293,45 dolláron jegyezték, ami 1,95 dollár (0,15 százalék) csökkenés a keddi záróértékéhez képest.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet