BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a lendület Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,1 százalékos csökkenéssel, 42 194 ponton zárt szerdán - írja az MTI.

2019. április 3. szerda, 18:13

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 8,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: globális szinten jó a hangulat. Jól kezdődött a nap, elsősorban a kereskedelmi tárgyalásokat övező pozitív hírfolyamnak köszönhetően, illetve a nap folyamán az európai szolgáltatóipari aktivitásról érkező, a várakozásokat meghaladó adatok is újabb lendületet adtak az emelkedésnek. Az amerikai és a nyugat-európai piacokon pozitív a kép.

A BÉT-en a nap végére elfogyott némileg a lendület, a BUX index nulla közeli szinten zárt. Nem lehetett egyértelmű irányt látni, a nagy papírok esetében kisebb mértékű emelkedések, illetve csökkenések voltak.

A Mol 14 forinttal, 0,42 százalékkal 3298 forintra gyengült, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 20 forinttal, 0,16 százalékkal 12 890 forintra erősödtek, forgalmuk 4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,43 százalékkal 462,50 forintra esett, forgalma 307 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,09 százalékkal 5430 forintra nőtt, forgalmuk 1,1 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4387,36 ponton zárt szerdán, ez 10,03 pontos, 0,23 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet