BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizöldült Európa

Pozitív kezdés után nyereséggel fejezték be a kereskedést kedden a főbb európai tőzsdeindexek. Az európai zárást követően a Wall Streeten vegyesen teljesítettek a mutatók.

2019. április 2. kedd, 18:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Londonban az FTSE-100 indexe 1, Frankfurtban a DAX 0,6, Párizsban a CAC-40 0,3 százalékot emelkedett, míg Madridban az IBEX-35 0,2 százalékkal került feljebb, Milánóban az FTSE MIB pedig a hétfői szintje fölött hajszállal stagnált.

Az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 páneurópai indexek 0,4 százalék nyereséget mutattak az európai kereskedési idő végén, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,3 százalékkal emelkedett.

A nemzetközi tőzsdéknek a még hétfőn publikált és a vártnál jobb kínai és amerikai márciusi feldolgozóipari teljesítményadatok adták meg az erősödéshez szükséges lendületet. Európában a banki és biztosítói ágazat papírjai profitáltak leginkább a keddi árfolyam-erősödésből - írja az MTI.

Az olajár tavaly november óta nem látott szintre, idei csúcsára emelkedett kedden. Az áremelkedéshez a világgazdasági növekedésbe vetett bizalom erősödése mellett az OPEC termeléscsökkentése mellett az Irán elleni szankciók esetleges kiterjesztése, valamint a venezuelai export fennakadása is hozzájárult.

Az európai kereskedési idő végén a Brent nyersolaj hordónként 69,12 dolláron 0,17 százalék, a WTI 62,12 dolláron 0,86 százalék emelkedést mutatott.

Az eurót 0,22 százalékkal jegyezték gyengébben az európai kereskedés végén 1,1187 dolláron. Az arany ára 0,15 százalékkal unciánként 1296,15 dollárra emelkedett.

Az európai tőzsdezárást követően nem sokkal az amerikai piacon vegyesen teljesítettek a vezető indexek. A DJIA 0,4, az S&P 500 0,1 százalékkal esett, míg a Nasdaq pár ponttal a hétfői zárószint felett stagnált.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet