BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa is és Amerika is bevörösödött

Gyengüléssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék hétfőn, minimálisan mozgott az olajár és drágult az arany. Az európai tőzsdezáráskor az amerikai piacok is veszteségben álltak.

2019. március 25. hétfő, 20:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 0,4 százalékos, a frankfurti DAX-index és a párizsi CAC-40 index pedig 0,2 százalékos mínuszban zárt.

A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,5 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index 0,4 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,2 százalékkal gyengült.

New Yorkban az európai tőzsdezárást követően - közép-európai idő szerint este 8 óra körül - a Dow Jones ipari átlag és az S&P 500-as index 0,1 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,2 százalékos mínuszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára vegyesen mozgott. A Brent hordónként 2 centtel (0,03 százalékkal) 66,77 dollárra drágult, miközben a WTI ára 6 centtel (0,10 százalékkal) 58,98 dollárra csökkent.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára 0,66 százalékkal (8,65 dollárral), 1327,35 dollárra emelkedett.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet