BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esnek az amerikai tőzsdék

Gyengüléssel indult a kereskedés hétfőn a New York-i tőzsdéken - írja az MTI.

2019. március 25. hétfő, 15:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,06 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 0,23 százalékkal, az S&P 500 pedig 0,13 százalékkal csökkent a kereskedés első perceiben a pénteki záróértékéhez képest. Ez közép-európai idő szerint délután fél négy körülre már a DJIA esetében 0,4, az S&P 500 esetében 0,5, a Nasdaq esetében pedig 0,8 százalékos mínuszt jelentett.

Pénteken komoly mínuszban zártak a piacok. A DJIA 1,77 százalékkal, az S&P 500 1,90 százalékkal, a Nasdaq pedig 2,50 százalékkal csökkent.

Hétfő kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 46 centtel (0,78 százalékkal) 58,58 dollárra süllyedt. A globális referenciaminőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 43 centtel (0,67 százalékkal) 66,32 dollárra esett.

Az arany ára emelkedett. A fém unciáját (31,104 gramm) hétfő kora délután 1324,55 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,44 százalékkal (5,75 dollárral) magasabban, mint péntek este.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet