BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizöldült Nyugat-Európa

Negatív kezdés után nyereséggel zártak szerdán a főbb európai értékpapírpiacok.

2019. március 13. szerda, 18:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai kereskedési idő végén az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 páneurópai indexek 0,63 százalék és 0,57 százalék nyereséget mutattak, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,53 százalékkal erősödött.

Londonban 0,02 százalékkal végzett alacsonyabban az FTSE-100 index a még nem hivatalos záróadatok szerint. Frankfurtban 0,43 százalékkal emelkedett a DAX index, a párizsi CAC-40 index pedig 0,65 százalékkal zárt magasabban. Madridban 0,32 százalék, Milánóban 0,51 százalék indexerősödéssel zárt a tőzsde szerdán - adta hírül az MTI.

Az olajár a szaúdi olajtermelés további korlátozásának a hírére szerdán is erősödött. Az olajárak erősödéséhez a venezuelai exportfennakadások is hozzájárulnak, valamint a WTI esetében még az amerikai nyersolajkészletek váratlan csökkenése is.

Az európai kereskedési idő végén a Brent nyersolaj hordónként 67,08 dolláron 0,61 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben, a WTI ára pedig 1,58 százalékkal 57,77 dollárra emelkedett.

A dollár gyengült, az arany ára pedig két heti csúcsra, 1300 dollár fölé emelkedett a Brexit körüli újabb bonyodalmak miatt. Az eurót 0,17 százalékkal jegyzik magasabban 1,1305 dolláron, az arany ára 0,74 százalékkal unciánként 1307,75 dollárra emelkedett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet