BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A brexit-kavarás húzta le Budapestet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 207,05 pontos, 0,51 százalékos csökkenéssel, 40 612,50 ponton zárt kedden.

2019. március 12. kedd, 18:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel kezdődött a kereskedés, majd a brexit-tárgyalások körüli fejlemények hatására, illetve azok eredményét várva gyengülés kezdődött.

A nemzetközi piacok nulla körüli szinteken mozognak, a kivárás jellemző. A hazai parkett a hétfői emelkedést követően visszavett a lendületből. A nagy papírok közül csak az előző nap egyedüliként csökkenő Magyar Telekom emelkedett, a többi vezető részvény gyengült, a legnagyobb mértékben az OTP, amely 1 százalékos csökkenést követően 12 ezer forint alatt zárt.

A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,30 százalékkal 3270 forintra csökkent, 811,3 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 130 forinttal, 1,07 százalékkal 11 970 forintra esett, forgalmuk 3,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 2,50 forinttal, 0,53 százalékkal 470 forintra erősödött, forgalma 293,4 millió forint volt.

A Richter-papírok 10 forinttal, 0,19 százalékkal 5300 forintra gyengültek, forgalmuk 686,7 millió forintot ért el.

A BUMIX 4061,72 ponton zárt kedden, ez 55,57 pontos, 1,39 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet