Az FTSE-100 0,8, a CAC-40 és a DAX 0,4 százalékos veszteségben állt délelőtt negyed 11 körül. A Stoxx Europe 600 0,3 százalékkal gyengült.
A milánói FTSE MIB 0,2, míg a madridi IBEX-35 is 0,3 százalékkal esett.
Budapesten is hasonló a helyzet, a BUX 0,6 százalékos gyengülést követően 40 754 ponton állt.
A vezető részvények mind estek a Magyar Telekom kivételével. Az OTP 0,2, a Mol 1, a Richter 1,3 százalékos veszteségben járt, míg a Magyar Telekom 0,4 százalékkal 466 forinton forgott.
