BUX 138741.56 -0,54 %
OTP 44750 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapest is esett Európával együtt

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 92,95 pontos, 0,23 százalékos csökkenéssel, 40 560,44 ponton zárt kedden - írja az MTI.

2019. február 19. kedd, 18:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 9,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Ezzel Budapest sem volt kivétel: a vezető nyugati indexek is estek.

Nem volt túl jó a hangulat a világ tőzsdéin. Az európai indexek inkább lefelé tartottak, főleg a bankrészvények, ami annak tulajdonítható, hogy a HSBC gyenge gyorsjelentést tett közzé. Ennek következtében adták a legjelentősebb európai bankpapírokat - kommentálta a napot Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője.

A BÉT egész nap nagyobb mínuszban volt, mint ahol végül zárt. Az OTP, amely hétfőn "nagyot ment", egész nap mínuszban volt, de zárásra megjöttek a vevők, és a bankpapír záróára végül mindössze 10 forinttal maradt alatta az előző napinak. A Richterrel kapcsolatban az üzletkötő megjegyezte, hogy a magyar gyógyszerpapír 5400 forint alatt volt szinte egész nap, zárásra 5410 forintra tudott feljönni, de ez is 0,92 százalékos esés a hétfői záróárhoz képest.

A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,30 százalékkal 3300 forintra csökkent, 754,8 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,09 százalékkal 11 680 forintra esett, forgalmuk 5,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 2,50 forinttal, 0,53 százalékkal 470 forintra erősödött, forgalma 378 millió forint volt.

A Richter-papírok 50 forinttal, 0,92 százalékkal 5410 forintra gyengültek, forgalmuk 2 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3847,23 ponton zárt kedden, ez 21,58 pontos, 0,56 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet