BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 473,55 pontos, 1,18 százalékos emelkedéssel, 40 653,39 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 10,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével emelkedtek a pénteki záráshoz képest - írja az MTI.

2019. február 18. hétfő, 18:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 22 forinttal, 0,67 százalékkal 3310 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 2,54 százalékkal 11 690 forintra nőtt, forgalmuk 6,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,50 forinttal, 0,95 százalékkal 467,50 forintra csökkent, forgalma 124,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,09 százalékkal 5460 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3825,65 ponton zárt hétfőn, ez 16,95 pontos, 0,45 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Jó hangulatban telt a kereskedés a nemzetközi tőzsdéken hétfőn. Ázsiából kedvező kínai gazdasági adatok érkeztek, és enyhült a kereskedelmi feszültség az Egyesült Államok és Kínai között. A nyugat-európai tőzsdék ezért enyhe pluszban zártak - mondta Pleschinger Gyula, az MKB Bank treasury értékesítési és befektetési szolgáltatások igazgatója az M1-en.

A BUX index is jól teljesített, ennek hátterében az elemző szerint az OTP erősödése állt. A papír mozgását is reggeli hírek alapozták meg, a JP Morgan amerikai kereskedőház 15 ezer forintra emelte az OTP célárfolyamát, amelyre a befektetők pozitívan reagáltak.

Kitért arra is, hogy a héten érdemes lesz figyelni a szerdán esedékes Fed jegyzőkönyvre, a magyar gazdaság szempontjából a csütörtökön megjelenő, hazai jövedelmek alakulását megragadó makromutatóra, pénteken pedig az európai inflációról érkeznek majd adatok.

Jól teljesített a BUX, az átlagosnál valamivel alacsonyabb forgalom mellett - emelte ki Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője. A vezető részvények közül hangsúlyozta az OTP jó teljesítményét. Ez egyrészt az S&P felminősítéssel indokolható, amelynek egyértelmű nyertese az OTP volt, másrészt a célárfolyam emelkedésével. A Mol és a Magyar Telekom várhatóan a héten teszi közzé gyorsjelentését, így a befektetők az elemző szerint azokra várnak.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet