BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösben nyitott New York

Veszteséges nyitással folytatták az előző napi csökkenő trendet a kereskedés pénteki kezdetén a főbb amerikai tőzsdeindexek.

2019. február 8. péntek, 16:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a Wall Street vezető indexei, a DJIA-30 és az S&P-500 indexek 0,51 és 0,43 százalékos eséssel kezdték a pénteki kereskedést, a Nasdaq Composite index pedig 0,64 százalékkal gyengült.

A befektetői hangulat pénteki romlását a borúsabbá vált globális gazdasági növekedési kilátásokra vezetik vissza tőzsdei szakértők. Az előző napi, csütörtöki árfolyamgyengülést pedig az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatok körüli bizonytalanságok elmélyülésének tulajdonították, amit az euróövezeti gazdasági növekedési kilátások lefelé korrigálása csak tovább fokozott - adta hírül az MTI.

Az olajár az OPEC termeléscsökkenésének köszönhetően emelkedett pénteken, a hetet azonban a világgazdasági növekedési kilátások romlása miatt ezzel együtt is árcsökkenéssel fejezi be. A WTI ára 0,57 százalékkal hordónként 52,94 dollárra, a Brent ára 1,14 százalékkal 62,33 dollárra emelkedett.

A dollár árfolyama kissé gyengült, az arany ára a részvénypiaci árfolyamcsökkenést ellentételezve emelkedett. Az eurót 0,04 százalékkal jegyzik erősebben 1,1345 dolláron, az arany ára 0,20 százalékkal unciánként 1316,80 dollárra emelkedett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet