Közép-európai idő szerint este 9 után a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 0,01 százalékos, a tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor's 500-as mutatója 0,2 százalékos mínuszban állt, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,46 százalékos csökkenést jelzett.
A pénteki kereskedés nyertese az energiaszektor volt az emelkedő olajár miatt, valamint néhány vállalat, például az Exxon Mobil és a Chevron vártnál kedvezőbb negyedéves adatainak köszönhetően - írta az MTI.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára emelkedést mutatott, részben a venezuelai olajexportot fenyegető amerikai szankciók miatt. Közép-európai idő szerint háromnegyed nyolc körül a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) 1 dollár 60 cent (2,97 százalék) emelkedéssel, 55,36 dolláron állt. Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára pedig 1 dollár 96 centes (3,22 százalék) pluszban, 62,80 dollár volt.
Az arany unciánkénti ára, 0,23 százalékkal, 3,05 dollárral 1322,15 dollárra csökkent.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1463 dollárt adtak a délután fél négy körül jegyzett 1,1471 dollár után.
