BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végül zöldben fejezte be a napot Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 72,25 pontos, 0,18 százalékos emelkedéssel, 40 890,94 ponton zárt csütörtökön - írja az MTI.

2019. január 24. csütörtök, 19:19

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 14,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Fábián Lóránt, az OTP Treasury üzletkötője az M1 csatornán elmondta, a gyengébb kezdés után pluszban tudtak zárni a főbb európai tőzsdék, a magyar részvényindex is erősödött.

A nap legfontosabb eseménye az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntő ülése volt, a kormányzótanács csütörtökön a piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott az irányadó kamatokon - idézte fel.

A Mol 24 forinttal, 0,74 százalékkal 3280 forintra erősödött, 4,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,17 százalékkal 11 650 forintra nőtt, forgalmuk 5,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,43 százalékkal 464,50 forintra emelkedett, forgalma 384,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,61 százalékkal 5665 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3946,38 ponton zárt csütörtökön, ez 0,20 pontos, 0,01 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet