BUX 139000.68 -0,35 %
OTP 44930 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhe emelkedéssel zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 70 pontos, 0,17 százalékos emelkedéssel, 40 963,71 ponton zárt kedden. A nap nyertese a Mol, vesztese a Richter volt - írja az MTI.

2019. január 22. kedd, 17:48

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 11,5 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest.

Rosszul indult a nap, Ázsiában 1-1,5 százalékos eséseket lehetett látni, az európai piacok is döntően estek, a német DAX-index 50-60 pontos mínuszban van. Hozzátette, a BUX is szinte egész nap mínuszban volt, zárásra azonban picit javult a hangulat. Az emelkedés döntően a Molnak köszönhető. A nap vesztese az 5770 forinton záró Richter volt, amelynek záróára pénteken még 6000 forint fölött volt - magyarázta Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1 aktuális csatornán.

A Mol 60 forinttal, 1,88 százalékkal 3250 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,17 százalékkal 11 700 forintra nőtt, forgalmuk 5,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,22 százalékkal 455,50 forintra emelkedett, forgalma 378,6 millió forint volt.

A Richter-papírok 140 forinttal, 2,37 százalékkal 5770 forintra gyengültek, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3961,66 ponton zárt kedden, ez 17,87 pontos, 0,45 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Amerikában vörösben nyitottak a főbb indexek.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet