Az elmúlt év végén ugyan látványos kilengéseket produkáltak a tőzsdék, akik azonban a bankszámlák nyújtotta silány betéti kamatoknál nagyobb ütemben szeretnék fialtatni a megtakarításaikat, azoknak az elemzők szerint idén sem szabadna megijedniük a részvényektől és a kötvényektől - írta a pozsonyi Új Szó.
Szlovákiában tavaly 1,6 milliárd euróval, 35,5 milliárd euróra nőtt a bankbetétek összege, miközben az ilyen megtakarítások valós hozama, az inflációt is figyelembe véve, mínusz 1,8 százalék körül mozog, azaz ennyivel csökkent az értékük - mondta Maros Durík, az Across Private Investments befektetési társaság igazgatója.
Ezzel szemben a részvények, a kötvények és az ingatlanalapok még idén is ígéretes hozamot biztosíthatnak. Andrej Rajcány, az Across Private Investments portfóliómenedzsere szerint idén még nem kell számítani a világgazdaság visszaesésére sem, ami lejtőre küldhetné az értékpapír- és ingatlanpiaci befektetések értékét.
