BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irigylésre méltó jó tanácsot kaptak a szlovákok

Szlovákia lakosainak azt tanácsolják a pénzügyi szakemberek, hogy bankbetét helyett inkább részvényekben tartsák a megtakarításukat, mert idén még nem kell árfolyameséstől tartaniuk.

2019. január 20. vasárnap, 07:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt év végén ugyan látványos kilengéseket produkáltak a tőzsdék, akik azonban a bankszámlák nyújtotta silány betéti kamatoknál nagyobb ütemben szeretnék fialtatni a megtakarításaikat, azoknak az elemzők szerint idén sem szabadna megijedniük a részvényektől és a kötvényektől - írta a pozsonyi Új Szó.

Szlovákiában tavaly 1,6 milliárd euróval, 35,5 milliárd euróra nőtt a bankbetétek összege, miközben az ilyen megtakarítások valós hozama, az inflációt is figyelembe véve, mínusz 1,8 százalék körül mozog, azaz ennyivel csökkent az értékük - mondta Maros Durík, az Across Private Investments befektetési társaság igazgatója.

Ezzel szemben a részvények, a kötvények és az ingatlanalapok még idén is ígéretes hozamot biztosíthatnak. Andrej Rajcány, az Across Private Investments portfóliómenedzsere szerint idén még nem kell számítani a világgazdaság visszaesésére sem, ami lejtőre küldhetné az értékpapír- és ingatlanpiaci befektetések értékét.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet