BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Telekom volt a nap nyertese

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 11,23 pontos, 0,03 százalékos emelkedéssel, 40 795,50 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2019. január 10. csütörtök, 17:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető nyugat-európai indexek stagnáltak, melyekhez csatlakozott a magyar tőzsde is - mondta Soós Frigyes, az OTP Treasury üzletkötője az M1-en. A vezető részvények közül kiemelte a Magyar Telekom teljesítményét, amely a nap nyertese lett 1,45 százalékos emelkedésével.

A nemzetközi piacokon rontotta a hangulatot, hogy nem tudni konkrétumokat a szerdán véget ért amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokról. A hét eleje óta az tartotta lendületben a tőzsdéket, hogy megoldással zárulnak a megbeszélések a felek között.

A Mol 8 forinttal, 0,25 százalékkal 3220 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 0,68 százalékkal 11 620 forintra csökkent, forgalmuk 6,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 6,50 forinttal, 1,45 százalékkal 455,50 forintra nőtt, forgalma 435 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,69 százalékkal 5820 forintra emelkedett, forgalmuk 2,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3908,28 ponton zárt csütörtökön, ez 2,23 pontos, 0,06 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet