BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 240,35 pontos, 0,59 százalékos emelkedéssel, 40 809,82 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

2019. január 8. kedd, 17:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész nap kitartott a jó hangulat. A nap sztárja a Mol volt, amely közel 1,9 százalékos emelkedéssel fejezte be a kereskedést, és 11 hónapos árfolyamcsúcsot ért el. Hozzátette, egész Nyugat-Európában emelkedést lehetett látni a börzéken, az amerikai piacokon vegyes a kép - mondta Szabó-Balogh Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1-en.

A Mol 60 forinttal, 1,89 százalékkal 3240 forintra erősödött, 4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,43 százalékkal 11 700 forintra csökkent, forgalmuk 4,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,50 forinttal, 1 százalékkal 447,50 forintra esett, forgalma 218 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 55 forinttal, 0,97 százalékkal 5750 forintra emelkedett, forgalmuk 1,8 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3868,96 ponton zárt kedden, ez 25,22 pontos, 0,66 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet