Jól zárta az év első hetét a BUX. A nemzetközi tőzsdeindexek jelentősen emelkedtek, részben a pénteken megjelent erős amerikai munkaerőpiaci adatok miatt, de megnyugtatta a piacokat Jerome Powell, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnökének nyilatkozata is, miszerint szükség esetén a Fed hajlandó rugalmasan eljárni a monetáris politikában - mondta Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en.
A kedvező nemzetközi hangulatban emelkedett a BUX is, ugyanakkor elmaradt a vezető európai tőzsdeindexek erősödéséről. A hazai vezető részvények közül különösen jól teljesített az OTP és a Richter, de a Mol és a Magyar Telekom is pluszban tudott zárni.
A Mol 30 forinttal, 0,98 százalékkal 3094 forintra erősödött, 836,5 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 510 forinttal, 4,55 százalékkal 11 720 forintra nőtt, forgalmuk 3,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 2,26 százalékkal 452 forintra emelkedett, forgalma 370,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 245 forinttal, 4,54 százalékkal 5645 forintra nőtt, a részvények forgalma 613,9 millió forintot ért el.
