BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly pluszban zártak az európai tőzsdék

Jelentős pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.

2018. december 12. szerda, 18:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE100 index 1,09 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,35 százalékos emelkedéssel, a párizsi CAC-40 mutató 2,15 százalékos plusszal fejezte be a napot szerdán a kedden elért, egy százalék feletti nyereségek után.  Az árfolyam-erősödés az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétek enyhülésére utaló jeleknek volt tulajdonítható.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,72 százalék plusszal zárta a szerdai kereskedést.

Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,53 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 1,56 százalék pluszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 2,18 százalék emelkedést jelzett.

Az olajár emelkedett szerdán. Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 86 cent (1,43 százalék) plusszal, 61,06 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,24 százalékkal, 3,00 dollárral 1250,20 dollárra emelkedett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1361 dollárt adtak.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet