A részvénypiac forgalma 13,9 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest. Az OTP közelített 11 850 forintos történelmi csúcsához.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1 csatornán elmondta, a BUX közel 1,6 százalékos emelkedésével kicsit lemaradó volt, a forgalom nagyobb volt az átlagosnál. Egy kivételével valamennyi vezető részvény ára emelkedett. Kimagasló volt az OTP teljesítménye, amely 3,5 százalékkal értékelődött fel, és a forgalom java része is annak volt köszönhető. A "feketebárány" a Richter volt, amelynek ára a hétfői "szánkázás" után tovább esett - mondta a vezető elemző.
A Mol 48 forinttal, 1,57 százalékkal 3110 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 400 forinttal, 3,54 százalékkal 11 690 forintra nőtt, forgalmuk 8,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,68 százalékkal 445 forintra emelkedett, forgalma 577 millió forint volt.
A Richter-papírok 80 forinttal, 1,45 százalékkal 5450 forintra gyengültek, forgalmuk 2,4 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 3801,52 ponton zárt kedden, ez 17,55 pontos, 0,46 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
