A távolsági busz- és vonatutazásokat lebonyolító vállalat a tőzsdei tőkebevonással további terjeszkedést tervez - olvasható a portálon.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen árazás mellett menne tőzsdére a cég, de a Reuters információi szerint a Flixmobility nem a közlekedési szektor árazási szintjét célozza meg, sokkal inkább technológiai vállalatként pozícionálnák magukat a tőzsdén.
A Magyarországon is ismert Flixbus és Flixtrain név alatt távolsági közlekedési szolgáltatásokat nyújtó cég 2013 óta van jelen a piacon.
A vállalat 35,9 százalékos tulajdonosa a General Atlantic magántőke társaság, az alapítók 23,8 százalékot birtokolnak. További tulajdonosok: Holtzbrinck Ventures 16,3 százalék, Silver Lake 10,8 százalék, Daimler 5,6 százalék.
