BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már kereskednek a BÉT Xtend piacán a Megakrán részvényeivel

Elindult a kereskedés a középvállalati igényekre szabott BÉT Xtend piacon a platformon elsőként megjelenő kibocsátó, a Megakrán részvényeivel - közölte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kedden az MTI-vel.

2018. december 4. kedd, 13:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlemény szerint Langmáhr Tamás, a Megakrán igazgatóságának elnöke azt reméli, hogy új tőkepiaci kibocsátóként más középvállalatokat is tőzsdei megjelenésre ösztönözhetnek.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója abban bízik, hogy a Megakrán növekedése a nyílt piacon is folytatódik. Felidézte, hogy a vállalkozás az elsők között csatlakozott a BÉT és a Londoni Tőzsdecsoport közös ELITE Programjához, és elsőként pályázott sikerrel a BÉT tőzsdeérett kkv-kat finanszírozó mentoring programján.

A közleményben kiemelték, hogy az emeléstechnikai és gépsortelepítési szolgáltatásokat nyújtó Megakrán tőzsdei megjelenését 678 millió összértékű tőkebevonás előzte meg. A tranzakcióból a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. által kezelt Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap 40 százalékkal részesedett, 30-30 százalék pedig intézményi és magánbefektetőkhöz köthető. A tőzsdefejlesztési alapnak ez volt az első befektetése.

A céget folyamatos beruházások, szervezeti átalakítás és innovatív fejlesztések tették tőzsdeérett vállalattá. A tőkeági finanszírozás további fejlesztéseket, kapacitásbővítést és piaci terjeszkedést segíthet elő - írták.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet