BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 205,38 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 39 861,63 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 13,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2018. november 29. csütörtök, 18:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jerome Powell, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnökének szerda esti beszéde után jelentősen javult a nemzetközi befektetői hangulat, de az optimizmus csak részben jelent meg csütörtökön az európai tőzsdéken. A magyar tőzsde is csak kis pluszban tudott zárni, az emelkedés főként a Richter-papírok jó teljesítményének köszönhető - mondta Saághy Pál, az OTP Treasury üzletkötője az M1-en.

A Mol 12 forinttal, 0,38 százalékkal 3178 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,18 százalékkal 11 400 forintra csökkent, forgalmuk 7,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,50 forinttal, 0,11 százalékkal 452 forintra esett, forgalma 631,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 100 forinttal, 1,87 százalékkal 5460 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3962,14 ponton zárt csütörtökön, ez 52,95 pontos, 1,35 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet