BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még stagnálással is felülteljesített a magyar tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 39 602 ponton, azaz az előző napi zárószintjén fejezte be a kereskedést kedden. A részvénypiac forgalma 12,5 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

2018. november 27. kedd, 18:06

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT forgalma magasabb volt az átlagosnál. A magyar piac enyhén felülteljesítő volt, a BUX index stagnált, miközben Európában és a tengerentúlon néhány tized százalékkal csökkennek az indexek. Ez az eredmény vegyes mozgások eredőjeként alakult ki, az OTP és a Magyar Telekom gyengült, a Mol és a Richter erősödött. Hozzátette, az OTP zárás előtt még pluszban volt - mondta Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1 csatornán az MTI szerint.

A Mol 0,3 százalékkal 3182 forintra erősödött, 2,8 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 0,3 százalékkal 11 420 forintra estek, forgalmuk 6,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,1 százalékkal 444,50 forintra csökkent, forgalma 361,1 millió forint volt.

A Richter-papírok 0,6 százalékos erősödést követően 5300 forintra drágultak, forgalmuk 1,9 milliárd forintot ért el.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet