BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy nyereséggel zártak az európai tőzsdék

Pozitív kezdés után nagy nyereséget értek el hétfőn a főbb európai értékpapírpiacok.

2018. november 26. hétfő, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai kereskedési idő végén a páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 indexek 1,30 és 1,29 százalék nyereségben álltak, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 1,27 százalékkal emelkedett.

A még nem hivatalos adatok alapján Londonban 1,26 százalék nyereséggel fejezte be a hétfői kereskedést az FTSE-100 index, Frankfurtban 1,51 százalékkal emelkedett a DAX index, a párizsi CAC-40 index pedig 1,08 százalék nyereséggel zárt. Madridban 1,90 százalék, Milánóban 2,84 százalék volt az indexnyereség hétfőn.

A hétfői kereskedésben minden gazdasági ágazati mutató emelkedett, élen a banki, autóipari és biztosítási ágazati papírokkal.

A banki ágazat két és fél százalékos nyereséget ért el az olasz banki papírok erősödésének köszönhetően. Az UniCredit közel hat százalékkal, a Banco BPM öt és fél százalékkal, az Intesa Sanpaolo négy és fél százalékkal erősödött. Hétfői hírügynökségi jelentések szerint az olasz kormány kész a jövő évi költségvetési hiánytervet a brüsszeli elvárásnak megfelelően 2,0 százalékra csökkenteni. A milánói tőzsdeindex ennek megfelelően kiemelkedően magas nyereséget ért el az európai értékpapírpiacok között.

Az energiaipari részvényeket az előző heti csökkenésből felfelé korrigáló olajár segítette nyereséghez.

Az európai kereskedési idő végén a WTI 3,31 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben hordónként 52,09 dolláron, a Brent ára 3,52 százalékkal ment fel 61,12 dollárra. A Brent hat százalékkal, a WTI 7,7 százalékkal esett pénteken.

Az eurót 0,10 százalékkal jegyezték erősebben 1,1347 dolláron, az arany ára 0,06 százalékkal 1229,80 dollárra emelkedett unciánként.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet