BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösben izzott New York

Gyengüléssel indult a pénteki rövidített, 19 órakor záródó kereskedés az amerikai értékpapírpiacokon, elsősorban a kőolaj árának esése miatt.

2018. november 23. péntek, 15:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,60 százalék, az S&P-500 index 0,56 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 0,28 százalék mínuszban kezdte a napot.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,97 dollár (4,74 százalék) csökkenéssel, 59,63 dolláron állt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 3,52 dollárral (6,44 százalékkal) 51,11 dollárra esett.

Az euró a reggeli 1,1415 dollárról 1,1349 dollárra gyengült.

A pénteki New York-i tőzsdenyitáskor mínuszban álltak a vezető európai tőzsdemutatók. Londonban a FTSE 0,45 százalék, Frankfurtban a DAX 0,23 százalék, Párizsban a CAC pedig 0,38 százalék gyengülést jelzett az MTI összesítése szerint.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet