BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot ugrott Európa

Jelentős pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán az előző napi nagy mértékű gyengülést követően.

2018. november 21. szerda, 19:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE100 index 1,47 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,61 százalékos plusszal, a párizsi CAC-40 mutató 1,03 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.
Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,21 százalék plusszal zárta a szerdai kereskedést.

Szerdán az olajár felfelé korrigálta az előző nap elszenvedett hat százalékos csökkenést. A európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1 dollár 48 cent plusszal, 64,01 dolláron állt.

Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,52 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,80 százalék pluszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 1,36 százalék emelkedést jelzett.

Az arany unciánkénti ára 0,49 százalékkal, 6,00 dollárral 1227,20 dollárra emelkedett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1390 dollárt adtak a reggeli 1,1381 dollár után - írta az MTI.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet