BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez a Mol napja volt

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 334,60 pontos, 0,93 százalékos emelkedéssel, 36 444,72 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 7,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2018. október 30. kedd, 18:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vegyes mozgások voltak a BÉT-en, amelyek eredőjeként a BUX index emelkedni tudott. Ez elsősorban a harmadik negyedévi jelentését szerdán közzétevő Molnak köszönhető, amely 3,7 százalékkal erősödött. A piac jelentős, több mint 60 százalékos profitbővülést vár a cégtől - mondta Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1-en.

Az emelkedők táborát erősítette a hétfőn nagyobbat eső Magyar Telekom is, az OTP és a Richter árfolyama ugyanakkor csökkent. A gyógyszerpapír annak ellenére gyengült, hogy jó hírek érkeztek az Egyesült Államokból. A Cariprazine értékesítése az elmúlt negyedévben 138 millió dollárra rúgott, amiből a cég elég jelentős, az Erste számításai szerint 7 milliárd forintos úgynevezett royalty bevételre tehetett szert. Ez hozhatta a harmadik negyedéves profitnak nagyjából a felét, ennél kisebbet vártak a piacon.

A Mol 106 forinttal, 3,69 százalékkal 2976 forintra erősödött, 2,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 30 forinttal, 0,30 százalékkal 10 000 forintra csökkent, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,50 forinttal, 0,13 százalékkal 391 forintra nőtt, forgalma 106,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 20 forinttal, 0,38 százalékkal 5180 forintra esett, forgalmuk 1 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3645,78 ponton zárt kedden, ez 7,04 pontos, 0,19 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

A kép forrása: BÉT.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet