BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 172,51 pontos, 0,48 százalékos emelkedéssel, 36 110,12 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest - írja az MTI.

2018. október 29. hétfő, 18:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyon pozitív hangulatban folyt a kereskedés. Már a nap elején látni lehetett, hogy a Kínából érkező hírek az autóvásárlások adójának 10 százalékról 5 százalékra való vágásáról jót tettek a nyugat-európai részvényeknek. Főleg az autógyártók papírjai emelkedtek, 4-5 százalékos pluszokat is látni lehetett a kereskedésben. A jó hangulat átragadt más szektorokra is, a nyugat-európai tőzsdeindexek többsége 2-3 százalékos emelkedéssel zárt - mondta Kuti Ákos, az MKB Bank vezető elemzője az M1-en.

A Magyar Telekom 1,5 százalékos esésére reagálva elmondta, a társasággal kapcsolatban nem jelent meg egyedi hír, azonban a jövő héten érkezik a cég harmadik negyedéves gyorsjelentése, és könnyen lehet, hogy a befektetők esetleg csalódást keltő számokra számítanak. A Mol szerda hajnalban érkező gyorsjelentése kapcsán nagyon is pozitívak a várakozások, éves bázison - a tavalyi év azonos időszakához képest - öt-tíz százalékkal nőhet az olajtársaság profitja - tette hozzá.

A Mol 16 forinttal, 0,56 százalékkal 2870 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 55 forinttal, 0,55 százalékkal 10 030 forintra nőtt, forgalmuk 3,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,51 százalékkal 390,50 forintra csökkent, forgalma 100,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,58 százalékkal 5200 forintra emelkedett, forgalmuk 573,8 millió forintot ért el.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet