BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Richternek nem ment

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 164,80 pontos, 0,45 százalékos emelkedéssel, 36 617,54 ponton zárt csütörtökön - írja az MTI.

2018. október 25. csütörtök, 19:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Demjén Ottó, az OTP Treasury osztályvezetője az M1 csatornán elmondta, a BUX emelkedése meglepte a piaci szereplőket, miután az amerikai indexek estek éjszaka és az ázsiai piacon a japán tőzsdeindex is zuhant csütörtök hajnalban, ez alapján a BÉT-en is csökkenésre számítottak. Megjegyezte, hogy a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt a német részvényindexnél is esést prognosztizáltak, de a DAX szintén pluszban tudott zárni. A magyar tőzsdén a vezető papírok közül csak a Richter részvényei gyengültek - tette hozzá.

A Mol 26 forinttal, 0,90 százalékkal 2900 forintra erősödött, 2,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,39 százalékkal 10 290 forintra nőtt, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3,50 forinttal, 0,90 százalékkal 394,50 forintra emelkedett, forgalma 141,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,66 százalékkal 5235 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3632,71 ponton zárt csütörtökön, ez 48,82 pontos, 1,36 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Képünk forrása: BÉT

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet