BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alulteljesített a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 252,07 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel, 36 134,33 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 13,0 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2018. szeptember 20. csütörtök, 18:19

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi lendületből kimaradt a BÉT, a hazai részvénypiac ismét alulteljesített. A vezető részvények közül csak a Magyar Telekom árfolyama nem változott, a Mol, a Richter és az OTP részvényei is gyengültek - mondta Priegl Máté, az OTP Treasury részvénykereskedője az M1-en.

A Mol 40 forinttal, 1,37 százalékkal 2890 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,10 százalékkal 9980 forintra esett, forgalmuk 9,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 408 forintot ért, forgalma 51,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,97 százalékkal 5100 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3564,33 ponton zárt csütörtökön, ez 17,46 pontos, 0,49 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet