BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új korszak kezdődik az OPEC-nél

Az OPEC és a kartellen kívüli nagy olajtermelő országok még az év vége előtt kidolgoznak egy mechanizmust olajtermelésük nyomon követésére - jelentette be Bakhit al-Rashidi kuvaiti olajipari miniszter.

2018. augusztus 22. szerda, 10:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kőolaj-exportáló országok szervezete (OPEC) és a világpiaci kínálat szabályozására a szervezettel együttműködésre lépett, de a kartellhez nem tartozó nagy olajtermelő országok a jövő hónapban Algériában találkoznak olajtermelésük felülvizsgálatára - írta az MTI.

Az OPEC és a szervezeten kívüli olajtermelők 2017 eleje óta önkéntes termeléskorlátozással járultak hozzá a globális nyersolajkészletek leszorításával a világpiaci kereslet-kínálati egyensúly helyreállításához.

Az algériai találkozón az OPEC és a szervezeten kívüli olajtermelők felülvizsgálják nyersolajtermelésüket és az év végéig kidolgoznak egy mechanizmust a termelés ellenőrzésére 2019-ben - mondta a miniszter, aki szerint az olajpiaci stabilitást 2019 végig meg kell őrizni.

A fotó forrása: Hassan Amar/AFP

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet