BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bevörösödött Európa

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék irányadó indexei csütörtökön - írja az MTI.

2018. május 31. csütörtök, 20:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,2 százalék, a frankfurti DAX mutató 1,4 százalék, a párizsi CAC-40 index pedig 0,5 százalék gyengüléssel fejezte be a napot.

A páneurópai indexek közül a FTSEurofirst 300 index 0,6 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 0,8 százalékkal, a Stoxx Europe 600 indexe pedig 0,6 százalékkal csökkent.

Az európai tőzsdezárás után, este fél kilenckor New Yorkban a DJIA indexe több mint 200 pontos zuhanással 1 százalékos mínuszban állt, a Nasdaq 0,2, az S&P 500 0,6 százalékkal járt az előző napi zárószintje alatt. Az ok, hogy az USA kormánya bejelentette, péntektől életbe lépteti az acél és alumínium amerikai importjára kivetendő büntetővámot, amely az USA szövetségeseit - köztük az EU-t - is érinti.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára a nyugat-európai tőzsdezáráskor 8 cent (0,10 százalék) emelkedéssel, 77,80 dolláron állt.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet