BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

317 forint körül járt az euró jegyzése

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi bankközi piacon kedden - írta az MTI.

2018. május 15. kedd, 19:09

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euróhoz képest 317,60 forinton, 22 havi mélyponton is járt a magyar fizetőeszköz árfolyama kedden, miközben a dollár erősödése és az amerikai államkötvények hozamának emelkedése újabb eladási hullámot indított el a közép-európai piacokon, dacára az erős gazdasági növekedésről tanúskodó első negyedéves adatoknak - írta az MTI.

Rontotta hangulatot a feltörekvő piacokon a török líra erős gyengülése, amelyet Recep Tayyip Erdogan török államfő idézett elő azzal a kijelentésével, hogy az államfőnek erősebb ellenőrzést kell gyakorolnia a monetáris politika felett.

Este hét óra körül az eurót 316,60 forinton, a dollárt 266,65 forinton, a svájci frankot 266,66 forinton, a japán jent pedig 2,4177 forinton jegyezték.

A hétfői záráshoz képest az euró 0,39 százalékkal, a dollár 0,85 százalékkal, a frank 0,91 százalékkal, a jen pedig 0,27 százalékkal erősödött a forinttal szemben.

Az euró 1,1872 dolláron forgott este, napi szinten 0,46 százalékkal gyengült. Napi legalacsonyabb jegyzése 1,1820, a legmagasabb pedig 1,1996 dollár volt.

A svájci frankhoz képest 0,52 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz, 1,1871 frankon jegyezték.

Egy dollárért 1,0000 frankot kértek, 0,06 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A jenhez képest 0,60 százalékkal drágult a dollár, 110,32 jent adtak egy dollárért kedd este.

A kép forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet