BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szépen ért véget a hét Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 903,85 pontos, 2,46 százalékos emelkedéssel, 37 644,06 ponton zárt pénteken.

2018. május 11. péntek, 18:09

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 13,7 milliárd forint volt, a vezető részvények emelkedtek az előző napi záráshoz képest.

Az OTP kedvező gyorsjelentésének hatására jó hangulat alakult ki a Budapesti Értéktőzsdén. A bank jól teljesített, a papírjait a befektetők már a piacnyitást követően kezdték vásárolni, a vétel napközben is kitartott. Az OTP pénteki záróárfolyama megközelítette a 11 ezer forintos lélektani szintet, 10 960 forinton fejezte be a kereskedést - jegyezte meg Kiss Nicholas, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1 csatornán az MTI szerint.

A Mol is jelentősen tudott emelkedni, így az OTP és a Mol együttes ereje hozta meg a BUX-index jelentős emelkedését. Ezzel a BUX-index ledolgozta a hét eddigi részében elszenvedett esését - tette hozzá.

A Mol 84 forinttal, 3,08 százalékkal 2810 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 400 forinttal, 3,79 százalékkal 10 960 forintra nőtt, forgalmuk 9,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,34 százalékkal 448,50 forintra emelkedett, forgalma 655,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,65 százalékkal 5410 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4188,66 ponton zárt pénteken, ez 3,50 pontos, 0,08 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

A kép forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet