BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napja volt Budapestnek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 789,62 pontos, 2,12 százalékos emelkedéssel, 38 065,04 ponton zárt csütörtökön - írja az MTI.

2018. április 5. csütörtök, 18:28

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 7,6 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Enyhült, illetve kedvezővé vált a piacokon a korábbi rossz hangulat, a vezető európai tőzsdeindexek emelkedtek. A magyar tőzsde is korrigálta a szerdai esést, a BUX pluszban nyitott, és tovább tudott emelkedni a nap folyamán. A vezető részvények közül az OTP és a Mol is több mint 2 százalékkal erősödött, de pluszban zárt a Richter és a Magyar Telekom is - jelezte Keresztyén Attila, az OTP Treasury senior értékesítője az M1-en.

A Mol 60 forinttal, 2,14 százalékkal 2864 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 2,57 százalékkal 11 590 forintra nőtt, forgalmuk 2,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,44 százalékkal 452 forintra emelkedett, forgalma 209,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 90 forinttal, 1,69 százalékkal 5420 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4025,08 ponton zárt csütörtökön, ez 76,73 pontos, 1,94 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet