Az orosz központi bank hétfőn azt közölte, hogy a bankrendszer profitja 16 százalékkal, 178 milliárd rubelre (1 rubel=4,39 forint) csökkent az idei első két hónapban az egy évvel korábbi 212 milliárd rubelről.
A bankrendszer nyeresége tavaly 15 százalékkal 790 milliárd rubelre esett az előző évi 930 milliárd rubelről. A tavalyi nyereséget csökkentette, hogy egyszerre három nagy bankot is szanálni kellett. (Nem volt minden rendben a választáson.)
Tavaly 420 nyereséges és 140 veszteséges bank volt Oroszországban. 2017-ben a rossz hitelekre félretett céltartalék 26,9 százalékkal, 6900 milliárd rubelre emelkedett az ágazaton belül.
Elvira Nabiullina, az orosz jegybank elnöke nemrég azt mondta, hogy várakozása szerint az orosz bankrendszer idei profitja a duplája lehet a tavalyinak.
A kép forrása: Shutterstock
