Egy hónappal ezelőtt még a kamatemelési és inflációs félelmek nyomán komolyat estek a vezető amerikai részvényindexek, azonban az akkori ijedtség már a múlté. A héten rekordnagyságú, összesen 43,3 milliárd dollárnyi friss pénz érkezett az amerikai részvényekbe fektető befektetési alapokba - írja a Bank of America Merrill Lynch adataira hivatkozva a CNBC.com.
A befektetők egy héttel korábban még 9,4 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki ezekből az alapokból. A befektetési bank elemzői szerint a múlt héten az amerikai részvényalapokba érkező tőke az összes bennük kezelt vagyon 0,6 százalékét tette ki. Arányaiban ilyen mértékű beáramlást utoljára 2013 szeptemberében lehetett tapasztalni.
Februárban egy kisebb korrekció volt a világ vezető tőzsdéin, amelyből sokan a bikapiac kifulladására következtettek. A vállalatok ekkor rég nem látott mértékben vásárolták a saját papírjaikat, hogy fenntartsák az árfolyamot.
