BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még sosem költöttek el erre ennyi pénzt

Rekordösszegű tőke érkezett a héten az amerikai részvényalapokba. Sehol sincs már az egy hónappal ezelőtti ijedtség.

2018. március 17. szombat, 12:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy hónappal ezelőtt még a kamatemelési és inflációs félelmek nyomán komolyat estek a vezető amerikai részvényindexek, azonban az akkori ijedtség már a múlté. A héten rekordnagyságú, összesen 43,3 milliárd dollárnyi friss pénz érkezett az amerikai részvényekbe fektető befektetési alapokba - írja a Bank of America Merrill Lynch adataira hivatkozva a CNBC.com.

A befektetők egy héttel korábban még 9,4 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki ezekből az alapokból. A befektetési bank elemzői szerint a múlt héten az amerikai részvényalapokba érkező tőke az összes bennük kezelt vagyon 0,6 százalékét tette ki. Arányaiban ilyen mértékű beáramlást utoljára 2013 szeptemberében lehetett tapasztalni.

Februárban egy kisebb korrekció volt a világ vezető tőzsdéin, amelyből sokan a bikapiac kifulladására következtettek. A vállalatok ekkor rég nem látott mértékben vásárolták a saját papírjaikat, hogy fenntartsák az árfolyamot.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet