BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Színt vallott a Magyar Telekom

A Magyar Telekom nyeresége 5,2 milliárd forint volt 2017. negyedik negyedévében - szemlézi az MTI a cég beszámolóját.

2018. február 21. szerda, 19:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom Nyrt. konszolidált nyeresége így az előző év azonos időszakában jelentett 20,2 milliárd forintos eredményről mintegy 15 milliárd forinttal romlott, ami a 2016 utolsó negyedévében könyvelt egyszeri nyereségadó javulás hatását tükrözi. Az elemzők 5,4 milliárd forint adózott nyereséget vártak.

A Budapesti Értéktőzsde honlapján szerdán közzétett, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabványok (IFRS) alapján készült gyorsjelentés szerint a cég bevétele viszont 161,442 milliárd forintra nőtt az egy évvel korábbi 151,857 milliárdról éves összevetésben, mivel a jelentősen magasabb rendszerintegrációs és információtechnológiai (RI/IT) bevételek, a készülékértékesítési és mobil adatbevételek több mint ellensúlyozták az alacsonyabb vezetékes és mobil hang-, illetve energiaszolgáltatásból származó bevételeket.

A növekedésre éves viszonylatban is hasonló tényezők hatottak, így a 2017-es összes árbevétel 6,4 százalékkal, 610,9 milliárd forintra nőtt.

Tavaly az adózott eredmény 40,2 milliárd forint volt, ami 25,6 százalékkal volt alacsonyabb mint 2016-ban, mivel a működési eredmény és a pénzügyi ráfordítások javulását ellensúlyozta a 2016. negyedik negyedévben könyvelt egyszeri nyereségadó bevétel hatása.

A BÉT-en szerdán mínuszban zárt a Magyar Telekom.

A fotó forrása: Shutterstock.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet